Portfolio

Privātmājas projekts Wijdewormer, Nīderlandē.

Platība: 400 m2
Stāvi: 3
SIA Zemgales tehnoloģiskais centrs pabeidzis darbus trīs stāvu mājas projektā Nīdelandē. Ēkai tās plānojuma un dizaina dēļ bija nepieciešami vairāki speciāli risinājumi. Individuālā projekta mājas virszemes stāvus ar 400 m2 platību būvēja ZTC, bet 200 m2 pagrabstāva būvi organizēja klients.

Vietējie būvuzņēmēji un statiķis neredzēja iespējas realizēt projektu koka karkasā, toties ZTC pieredze ļāva rast ar risinājumus kombinējot dažādus materiālus. Ēkās pirmais stāvs ir atvērta plānojama ar vienu 160 m2 telpu, kurā ir tikai 4 redzamas kolonas. Pirmā stāva griestu augstums ir 3.6m un atvērtajās daļā griestu augstums ir pat 6.7m. Lai nodrošinātu mājas statisko noturību pie šādām dimensijām, izmantots metināts tērauda rāmis. Ēkas pārseguma laidums ir 7m un, lai šo varētu nodrošināt tiek lietots CLT materiāls kombinēts ar metāla sijām pārsegumos. Ēkas dizains paredz ļoti lielus logus (līdz pat 5.8 metru augstumā) un lielas slīdošās durvis 4.8*3.1m izmērā.

Ārsienas apdarē veidota atvērta tipa fasāde (dēļi ar atstatumu), izmantojot termokoka dēļus. Termokokam raksturīga ilgstoša noturība pret vides un atmosfēras apstākļiem bez apkopes. Lai ieturētu vienkārša izskata dizainu tika arī izprojektēts neredzamās teknes risinājums. Daļa no jumta bija jāprojektē, tā lai uz tās varētu veidot zaļo jumtu, kā arī jāņem vērā pasūtītāja plāni uz jumt aizvietot saules enerģijas paneļus.

Mājas konstrukcijas veidotas, izmantojot “elpojošu” risinājumu ar celulozes siltumizolāciju un gudro membrānu, kas nodrošina lielāku termisko inerci, izlīdzinot temperatūru diennakts laikā un novērš mitruma uzkrāšanās riskus konstrukcijās. 

ZTC darba apjoms

ZTC veica mājas koka konstrukciju projektēšanu, ražoja mājas būvkonstrukcijas un elementus, organizēja transportēšanu uz objektu. ZTC darbinieki objektā veica mājas montāžu.