Portfolio

CLT māja Amsterdamā, Nīderlandē.

Platība: 231 m2
Stāvi: 3
ZTC ir pabeidzis projektu Nīderlandē, Amsterdamā. Tika būvēta koka majas, kur koka paneļi kombinēti ar CLT. Ēkai ir redzamas CLT iekšsienas, atdalošās sienas, kā arī pārsegums. Mājas norobežojošās ārsienas ir būvētas koka karkasa sistēmā. Uzbūvētā ēka ir privātmāja ar plašumu un dažviet ar griestiem vairāku stāvu augstumā.
ZTC ir pabeidzis projektu Nīderlandē, Amsterdamā. Tika būvēta koka māja, kur koka paneļi kombinēti ar CLT. Ēkai ir redzamas CLT iekšsienas, atdalošās sienas, kā arī pārsegums. Mājas norobežojošās ārsienas ir būvētas koka karkasa sistēmā. Uzbūvētā ēka ir privātmāja ar plašumu un dažviet ar griestiem vairāku stāvu augstumā.
Šobrīd esam pabeiguši mājas 1. kārtu no trijām. Ēkai ir uzbūvēti 3 stāvi, kur koka paneļi kombinēti ar CLT. Turpmākajās būvniecības kārtās paredzēts mājai piebūvēt vēl 2 stāvus koka karkasā. Noris sarunas ar ēkas pasūtītāju par otrās kārtas izbūvi. ZTC būvētajai ēkai beigu stadijā ir paredzēti 5 stāvi, tādēļ atbilstoši Nīderlandes būvnormatīviem, tai tika ievērotas paaugstinātas dzīvojamās mājas ugunsdrošības prasības.
Māja ir ūdensdroša un nosegta, projektēta un ražota kā arī būvēta, lai māju nākotnē paplašinātu. ZTC būvētā māja ir iebūvēta starp 2 dzīvojamām mājām. Ēkai ir lieli skaisti logi un metāla rūsējošā fasāde (Corten). Šobrīd mājas fasāde ir metāliskā krāsā, bet jau drīzumā tā sāks rūsēt un mainīs krāsu.
Šī ēka ir būvēta kā bezplēvju ēka, kur izmantoti ekoloģiski materiāli. Māja būvēta, izmantojot ilgtspējīgas būvniecības principus. Radot kvalitatīvu, videi un veselībai draudzīgu dzīves telpu, tiek veicināta gan ekoloģiskā, gan ekonomiskā un sociālā ilgtspējība. Tas ir veids, kā dzīvot videi un veselībai draudzīgāk. Novembra vidū veiktais Blower door test pierāda, ka ZTC būvētā māja ir energoefektīva.

ZTC darbu apjoms

Zemgales tehnoloģiskais centrs nodrošināja ēkas būvkonstrukciju projektēšanu, ražoja būvelementus un organizēja būvkopmplekta piegādi uz objektu. Objektā montāžu veica Zemgales tehnoloģiskā centra brigāde. 

Fotogrāfs: Isabel Nabuurs
Arhitekts: Femke van der Voort
Klients: de Campagnewinkel