Koka paneļu mājas
Šodien, kur pasaules vadošie būvnieki cenšas radīt ekoloģiski draudzīgas dzīves telpas, aizvien pieaug dabīgu, ekoloģisku materiālu izmantošana būvniecībā. Koksne, kā viens no retajiem šiem materiāliem, ne tikai padara mājas ekoloģiskas, bet arī pozitīvi ietekmē mūsu planētas ekosistēmu. Šis ir viens no senākajiem un reizē arī modernākajiem būvveidiem.

Koka paneļu mājas pamatkonstrukcija ir slodzi nesošu koka karkass. Kokmateriālu elementi, piemēram, sienas, pārsegumi un jumta konstrukcijas, tiek izgatavoti ražotnē, pēc tam abas puses apšūtas ar norobežojošām plāksnēm un aizpildītas ar siltumizolācijas materiālu. Siltumizolācijas materiāli var būt dažādi, piemēram, akmens vate, ekovate utt.

Iespējami ir dažādi ārējās apdares varianti

Koka paneļu mājām ir iespēja mājas apdarei izvēlēties dāžādu apdares variantus, piemēram, koka apšuvums ar vertikāliem apdares dēļiem, ar horizontāliem apdares dēļiem, ķieģeļu apdare, dekoratīvais apmetums, kompozīti apdares dēļi u.c.  Šī daudzveidība nodrošina iespēju pielāgot mājas izskatu.Ražošana

Būvējot māju no koka paneļiem, galvenais darba posms - lielizmēra konstrukciju, piemēram, sienas, griesti un jumts, izgatavošana, notiek ražošanas cehā pēc precīza projekta. Šo elementu izgatavošanu neietekmē nelabvēlīgi laikapstākļi, tādēļ nav nepieciešami antiseptiskie līdzekļi. Būvkonstrukciju projekti ZTC tiek izstrādāti programmā SEMA. Ražošanas procesā tiek izmantotas augstas kvalitātes un precizitātes iekārtas, bet izejmateriāliem mēs izvēlamies tikai kvalitatīvus materiālus ar derīgu ES kvalitātes sertifikātu.

ZTC pieder koka karkasa paneļu konstrukciju ražošanas procesa specifikai pielāgota rūpnīca, kas nodrošina iespēju ne vien garantēt saražotās produkcijas augstu kvalitāti, bet arī piedāvāt tirgū konkurētspējīgas cenas un ražošanas apjomus. Uzņēmuma gadu gaitā uzkrātā pieredze un izstrādātā ražošanas tehnoloģija ļauj realizēt dzīvē jebkuru paneļa tehnisko risinājumu bez būtiskiem ierobežojumiem. Uzņēmuma ražotās koka paneļu mājas ir vienas no dažām Baltijas valstīs, kas ir CE sertificētas.

Efektīva koka karkasa māju ražošana nozīmē labu plānošanu un organizēšanu, kā arī produktīvas iekārtas, kas nodrošina tehnoloģiskā procesa operatīvu un precīzu izpildi. ZTC ražošanas process ir plānots tā, lai būtu efektīvs visos posmos – sākot no materiālu sagatavju izzāģēšanu pēc specifikācijas līdz detaļu montāžai, iepakošanai un transportēšanai uz gatavās produkcijas noliktavu. Rūpīgs plānošanas process ļauj ātri un kvalitatīvi veikt māju būvniecību, ar iespēju montēt mājas vietās, kur piekļuve ar lielizmēra būvtehniku var būt grūta vai neiespējama.

Nesošajām koka paneļu mājas konstrukcijām no ārpuses tiek piestiprināta pretvēja plāksne, kas turpmāk tiek aizsargāta ar pretvēja membrānu. Šis divkāršais slānis nodrošina ne tikai augstas siltumtehniskās īpašības, bet arī efektīvi novērš enerģijas zudumus. No ēkas iekšpuses siltumizolācija ir papildināta ar tvaiku izolāciju, aizsargājot ēkas norobežojošās konstrukcijas un siltinājumu no iekštelpu mitruma un uzlabojot telpas mikroklimatu. Iespējams palielināt ēkas ugunsdrošību izmantojot fasādes un interjera apdarē ugunsdrošus materiālus.

Ēku koka karkasu iespējams sabiezināt ar papildus siltuma izolāciju pēc klienta vēlmēm. Šādi tiek veidotas pasīvo ēku konstrukcijas, kas palielina izdevumus klientam mājas būvniecībā, bet palielinās mājas siltumnoturību un samazinās vēlākos klienta izdevumus mājas apkurei un siltuma uzturēšanai.

Mūsu ražoto māju koka konstrukcijām lielāko daļu tiek pielietoti kokmateriāli, kas atbilst C16 (mazāk nozīmīgās konstrukcijās – starpsienas uc.) un C24 (nesošajās konstrukcijās) stiprības normām, tie ir rūpnieciski žāvēti, kas pēc tam tiek kalibrēti, tad sašķiroti pēc stiprības pakāpes un ES prasībām atbilstoši marķēti ar CE atbilstības marķējumu. Pēc vajadzības un kokmateriālu pielietojuma vietas, kokmateriāli tiek apstrādāti vai impregnēti ar dažādiem koksnes aizsardzības līdzekļiem, kas būtiski paildzina to kalpošanas laiku.

Ar industriālo izolācijas ieklāšanas sistēmu paneļos zem spiediena, datoram kontrolējot iepildītā materiāla daudzumu un blīvumu tiek ieklāta ekovate vai kokšķiedras vate. Tā tiek aizpildīti šaurākie stūri, lai mājai būtu labāka siltuma un skaņas izolācija, kā arī novērstu izolācijas sakrišanos laika gaitā, saplokot gaisa kabatām. Pēc iepildīšanas tiek veikta vizuāla kvalitātes kontrole, kas nav iespējams, izmantojot ierastās metodes. Ekovate un kokšķiedru vate, salīdzinot ar minerālvatēm, nodrošina patīkamu mikroklimatu telpās, saglabā stabilu temperatūru, gaisa mitrumu un efektīvi slāpē trokšņus.

Montāža

ZTC piedāvā uzņēmumā saražoto koka karkasa konstrukciju piegādi un montāžu gan Latvijā, gan ārpus tās. Pēc mājas paneļu saražošanas, tos atbilstoši izstrādātam transportēšanas/iekraušanas plānam, iekrauj autotransportā. Iekraušanas plāns tiek sastādīts atbilstoši paneļu montāžas secībai.

ZTC montāžas darbus veic mūsu darbinieki, kas ir nozares speciālisti, sava aroda profesionāļi, tādējādi nodrošinot, lai māja tiktu samontēta, kā tas ir paredzēts projektā.

Pateicoties modernajai, efektīvai būvniecības tehnoloģijai, koka paneļu mājas iespējams uzcelt ļoti īsā laikā. Vidējais koka paneļu mājas būvniecības laiks ir divi mēneši. Rūpnieciskā ražošana ļauj paneļus ražot paralēli mājas pamatu būvniecībai, pēc tam veicot montāžu īsos termiņos.

Pateicoties ZTC izstrādātajai montāžas tehnoloģijai, būvlaukums var būt salīdzinoši neliels, jo ir iespējams māju montēt paneļus izkraujot tieši no auto transporta, kas gatavos paneļus piegādā no ražotnes. Tādā veidā neveidojas noliktava būvlaukumā un tiek atvieglots būvniecības process, piemēram, pilsētas centrā.