Infill paneļi / fasādes renovācija
Koka karkasa infill sienu paneļi ir projektēti, lai nestu tikai sava un fasādes svaru un tos ietekmējošās vēja slodzes, kas tos padara vieglus un viegli uzstādāmus. Šis risinājums ir visizplatītākais Ziemeļvalstīs dzīvokļu namiem ar četriem, pieciem vai vairāk stāviem.

Koka infill paneļi ir ātri uzstādāmi, īsā laikā noslēdzot ēkas iekšpusi no laika apstākļu iedarbības. Tādejādi iekšdarbus var uzsākt daudz ātrāk nekā būvējot mūra infill sienas.  Visbiežāk iespējams papildus ietaupīt, neuzstādot stalažas, jo paneļu un fasādes uzstādīšana ir ātra un veicama ar pacēlāju.

Koka karkasa sienas ir vieglākas un plānākas nekā mūra sienas pie tiem pašiem termoizolācijas rādītājiem, līdz ar to nerada lielu slodzi uz tās balstošajām konstrukcijām. Tam bieži ir liela nozīme ēku pārbūvēs, kur esošo pārsegumu noturība nav pietiekama lielām slodzēm.


Ražošana

Koka infill paneļus izgatavo ražotnē uz darbagaldiem, lai panāktu augstu precizitāti. Paneļiem ražotnē var tikt uzstādīti logi, lai ietaupītu laiku un darbu objektā, samazinot projekta īstenošanas ilgumu.

Koks ir atkārtoti izmantojams materiāls, kurā ogleklis noglabāts uz ilgu laiku, padarot to par lielisku risinājumu ēkas oglekļa pēdas nospieduma samazināšanai. Standartizētu paneļu izgatavošana ražotnē samazina atgriezumus un atkritumus un ļauj plānot optimālu transportēšanu uz objektu.


Montāža

Pastāv divi galvenie infill paneļu uzstādīšanas veidi uz tērauda, betona vai mūra karkasa. Paneļus var uzstādīt pilnībā vai daļēji karkasa iekšpusē, vai arī ārpus karkasa. Komponentes var apšūt ar papildu apmetuma, mūra, koka vai citu apšuvuma slāni, lai panāktu vēlamo arhitekturālo efektu.

Fasāžu sistēmas var stiprināt pie ēkas strukturālā karkasa vai koka infill paneļiem. Fasāde stiprināma vai nu tieši pie paneļa karkasa cauri izolācijas slānim, vai arī vispirms uz paneļiem stiprinājumus.